Yleisurheilu

SäyRin avoimet yleisurheilumestaruuskilpailut 7.8.2017

SäyRin avoimien yleisurheilumestaruuskilpailujen tulokset

40m JUOKSU TYTÖT

2015

1. Erin Järvinen 19,8

2. Sissi Puisto 24,5

3. Niina Kuisma 25,13

4. Ella Kolehmainen 1:09

2014

1. Martta Joutsen 12,0

2. Janni Lohi 17,8

3. Camilla Kenner 18,5

Lilja Saakela 18,5

4. Senni Sihvonen 32,3

2013

1. Juulia Niemi 10,4

2. Ella Vesiaho 10,7

3. Ella Gander 12,4

4. Erika Paavolainen 13,2

2012

1. Taika Sillanpää 8,5

2. Oona Kakkonen 8,7

3. Maria Järvenpää 9,7

4. Vilma Pohjonen 10,1

5. Jessi Lohi 10,5

6. Noora-Emilia Kauhanen 10,7

7. Tinka Vierimaa 11,1

8. Roosa Kohvakka 11,6

9. Vanilla Parviainen 12,8

2011

1. Iida Kaikkonen 8,4

2. Saara Järvenpää 8,7

3. Venla Järvinen 8,8

4. Meea Vaskelainen 9,0

5. Wilhelmiina Helin 9,1

Anni Kauppinen 9,1

6. Taika Drabczyk 9,4

7. Faemke Van der Kuip 9,7

8. Iida Lahtinen 10,3

9. Enni Paavolainen 10,4

10. Jessi Lestinen 12,3

2010

1. Maria Löppönen 7,5

2. Moona Kinnunen 8,2

3. Aava Karla 8,4

4. Elsi Jokinen 8,7

Matilda Seikkula 8,7

5. Jenna-Jasmin Kauhanen 10,0

Iida Varakas 10,0

6. Alma Leppänen 10,5

2009

1. Emilia Gander 7,8

2. Venla Varakas 8,1

3. Ronja Majava 8,6

2008

1. Veera Pohjonen 7,2

2. Nea Riihimäki 7,3

3. Isla Tahkola 7,6

4. Elina Esko 10,4

40m JUOKSU POJAT

2015

1. Miku Kainu 18,1

2. Valtteri Suomi 20,0

2014

1. Julius Naukkarinen 10,7

2. Oskari Pynnönen 12,2

3. Niilo Leppänen 12,3

4. Daniel Liimatainen 12,4

5. Väinö Henttonen 15,7

6. Oliver Vaskelainen 16,7

7. Joonatan Simola 26,0

2013

1. Aapo Keinonen 12,2

2. Jere Lehtonen 12,3

3. Alex Alarmo 12,6

2012

1. Roni Reunanen 8,4

2. Topias Karjaluoto 9,7

3. Daniel Huhtala 9,9

4. Walter Parviainen 12,7

2011

1. Juho Salonen 7,4

2. Miko Koski 7,8

3. Peetu Murtasaari 7,9

4. Eetu Vesiaho 8.5

5. Lukas Åhman 8.8

6. Julius Simola 9,0

7. Mete Gökce 9,4

8. Sakari Pääkkö 10,6

2010

1. Noel Tahkola 7,8

2. Eemil Saarela 8,1

3. Lukas Karjaluoto 8,2

4. Eljas Huhtala 8,3

5. Alex Kenner 8,5

2009

1. Joel Simola 6,8

2. Nikolas Liimatainen 7,2

3. Eppu Rantanen 7,7

4. Joel Huhtala 7,8

Topias Puttonen 7,8

5. Jan Asikainen 8,0

2008

1. Aaro Koivisto 6,3

2. Juuso Murtasaari 7,3

Angus Virtanen

3. Aleksi Vesiaho 7,6

4. Benjamin Löppönen 7,7

5. Lukas Tahkola 7,8

6. Dan Alarmo 7,9

7. Robert Sotamaa 8,1

8. Jenri Rantanen 8,4

9. Nathan Moag 9,6

60m JUOKSU TYTÖT

2007

1. Agnes Drabczyk 10,0

2. Sara Gander 10,6

3. Veera Karla 10,8

4. Silja Salmia 12,1

5. Venla Majava 12,5

2006

1. Helena Asikainen 10,6

2. Senja Virtanen 11.1

3. Inka Kohvakka 11,9

2005

1. Linnea Harjula 10,3

60m JUOKSU POJAT

2007

1. Hugo Tiihonen 10,0

2. Eerik Löppönen 10,2

2005

1. Jasper Gander 10,1

PITUUSHYPPY TYTÖT

2012

1. Taika Sillanpää 170cm

2. Noora-Emilia Kauhanen 154cm

3. Vilma Pohjonen 152cm

4. Tinka Vierimaa 112cm

5. Jessi Lohi 109cm

6. Roosa Kohvakka 95cm

2011

1. Wilhelmiina Helin 218cm

2. Anni Kauppinen 207cm

3. Venla Järvinen 200cm

4. Enni Paavolainen 196cm

5. Taika Drabczyk 190cm

6. Meea Vaskelainen 173cm

7. Faemke Van der Kuip 167cm

8. Jessi Lestinen 164cm

2010

1. Aava Karla 239cm

2. Matilda Seikkula 230cm

3. Elsi Jokinen 210cm

4. Iida Varakas 200cm

5. Alma Leppänen 160cm

6. Jenna-Jasmin Kauhanen 120cm

2009

1. Venla Varakas 257cm

2008

1. Pihla Salonen 303cm

2. Veera Pohjonen 284cm

3. Isla Tahkola 272cm

4. Nea Riihimäki 268cm

5. Elina Esko 154cm

2007

1. Agnes Drabczyk 350cm

2. Silja Salmia 322cm

3. Veera Karla 310cm

4. Ellen Jokinen 224cm

2006

1. Helena Asikainen 268cm

2. Senja Virtanen 264cm

3. Inka Kohvakka 250cm

2005

1. Linnea Harjula 332cm

PITUUSHYPPY POJAT

2012

1. Roni Reunanen 210cm

2. Topias Karjaluoto 195cm

3. Daniel Huhtala 59cm

2011

1. Eetu Vesiaho 241cm

2. Lukas Åhman 220cm

3. Julius Simola 207cm

4. Sakari Pääkkö 134cm

2010

1. Eljas Huhtala 250cm

2. Noel Tahkola 243cm

3. Lukas Karjaluoto 225cm

4. Alex Kenner 209cm

2009

1. Joel Simola 320cm

2. Nikolas Liimatainen 301cm

3. Joel Huhtala 280cm

4. Eppu Rantanen 259cm

5. Jan Asikainen 227cm

2008

1. Aaro Koivisto 358cm

2. Juuso Murtasaari 290cm

3. Dan Alarmo 260cm

4. Benjamin Löppönen 258cm

Lukas Tahkola 258cm

5. Aleksi Vesiaho 256cm

6. Nathan Moag 235cm

7. Jenri Rantanen 233cm

2007

1. Hugo Tiihonen 349cm

2. Eerik Löppönen 295cm

2005

1. Jasper Gander 364cm

KUULANTYÖNTÖ TYTÖT

2008

1. Elina Esko 3,43m

2007

1. Veera Karla 4,14m

2006

1. Helena Asikainen 4,32m

2. Inka Kohvakka 3,53m

2005

1. Linnea Harjula 8,09m

KUULANTYÖNTÖ POJAT

2009

1. Jan Asikainen 2,81m

2008

1. Juuso Murtasaari 4,49m

2. Lukas Tahkola 4,06m

3. Angus Virtanen 3,75m

KORKEUSHYPPY TYTÖT

2009

1. Venla Varakas 95cm

2008

1. Nea Riihimäki 95cm

2. Isla Tahkola 75cm

2004

1. Iina Leppänen 105cm

KORKEUSHYPPY POJAT

2008

1. Dan Alarmo 85cm

2007

1. Hugo Tiihonen 110cm

2. Eerik Löppönen 95cm

Säyrin yu-kesä 2017

Yleisurheilukoulu:
keskiviikkoisin 7.6. alkaen Säynätsalon urheilukentällä
klo 10.00-11.00   2008-2010-syntyneet
klo 11.00-12.00   2007-syntyneet ja vanhemmat

Maanantaikisat:
maanantaisin 5.6. alkaen Säynätsalon urheilukentällä
klo 17.30 ohjattua lämmittelyä
klo 18.00 kisat (lajeina juoksu ja pituushyppy)

Säyrin yu-toiminta on maksutonta!

Tervetuloa!

Lisätiedot päivittyvät mm. www.saynatsalonriento.fi ja myös 
Tanja Salonen; tanja.salonen@jao.fi 044 2666801,
Jouni Takkinen; takkinen@yahoo.com 0500 542184,
Mirja Huovinen; mirja@metasport.fi 044 9062118